genel haber, Güncel

Atatürk’ün Kayseri’ye Gelişiminin 102. Yıldönümü Kutlandı

azi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kayseri’ye gelişinin 102. yıldönümü törenlerinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi milli kültürümüzü yücelterek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükselterek çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Heyet–İ Temsiliye Reisi” Olarak Kayseri’ye Gelişinin 102’nci yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ‘Büyük Atatürk Gençlik Koşusunda’ dereceye giren atletlere ödülleri verildi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Heyet–İ Temsiliye Reisi” Olarak Kayseri’ye Gelişinin 102 Yıl Dönümü. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Sivas’tan hareket eden heyetiyle beraber 19 Aralık günü karlı bir havada Kayserimizde karşılandı. Kayserili hemşerilerimiz hava soğuk ve karlı olmasına rağmen Mustafa Kemal Paşa ve dava arkadaşlarını çifte kümbetler bölgesinde karşıladı. Ardından Atatürk Kayseri’den ayrılırken yoğun ilgi nedeniyle Kayseri halkına ithafen şunları söylemiştir: (Anadolu’nun ekonomik yaşamında değişime yüksek olan Kayseri’nin…) Bugün de bilindiği gibi 3 organizesi bir serbest bölgesi, Teknoparkları ve yeni açılacak organizeleriyle adeta endüstrinin ve ticaretin merkezi olma yolundaki hamlelerini sürdürmekte. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medeni seviyesine çıkarmaya milletimizi en geniş refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılmaya ve milli kültürümüzü yücelterek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükselterek çıkarmaya devam edeceğiz. Bize emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini en iyi yere getirmek için gerek devletimizin gerek yerel yönetimler olarak gerçekten modern bugünün koşullarına uygun Kayseri’deki yöneticiler olarak yapmış olduğumuz yatırımlarla çağdaş, modern, insanımızın hak ettikleri refaha ulaştıracak şehir olma yolunda ilerlemeye gayret ediyoruz” dedi.

Törende, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Vedat Öncel de hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir