Güncel, Sağlık

SMA tedavisi için Dubai’ye giden Melih Eymen Kayseri’ye döndü

SMA Tip 2 hastası Melih Eymen Ceylan için başlatılan kampanyanın tamamlanmasıyla tedavisi için gereken ilacı almak üzere Dubai’ye giden Ceylan ailesi Kayseri’ye döndü. Tedavisi devam eden Melih Eymen şu anda yürüyebiliyor.
Kayseri’de bir tür kas hastalığı olan Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası Melih Eymen Ceylan’ın Zolgensma gen tedavisi olabilmesi için 11 aylık bir süreçte gereken para toplandı. Kampanyanın tamamlanmasıyla beraber Ceylan ailesi 3 ay süreyle Dubai’ye gitti.
Zolgensma tedavisi gören Melih Eymen Kayseri’ye döndü ve tedavisi devam ediyor. Melih Eymen’in adım attıktan sonra yere düştüğünü ancak tedaviden sonra kendisinin yürüyebildiğini söyleyen baba Osman Ceylan, “3 ay gibi bir zaman oldu gideli, çok şükür evimize döndük. Melih Eymen 3 aylık tedavi sürecini tamamladı ve çok güzel gelişmeler oldu. Daha önce 1-2 adım atıp düşüyordu şimdi daha iyi ve adım atabiliyor. Bizden destek almadan basamak çıkabiliyor. Biz mutluyuz, kampanyamıza destek olan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.
‘OĞLUMUZ EMEKLEYEREK GİTTİĞİ YERDEN YÜRÜYEREK DÖNDÜ’
Melih Eymen’in emekleyerek gittiği tedavisinden yürüyerek döndüğünün mutluluğunu yaşadığını belirten anne Fatma Ceylan, “Evladımız ilacını aldı, ilaç almadan ciddi kas kayıpları yaşıyordu. İlacını alamasaydı daha da artacaktı. Melih Eymen’de çok güzel etkiler görmeye başladık. Oğlumuz emekleyerek, sürünerek gittiği, bindiği uçağa yürüyerek geldi. Bundan sonraki süreçte de fizyoterapi, yüzme ve enfeksiyon riskinden koruyarak gücüne güç katacağız inşallah. Zor zamanlar geçirdik, bir sürü destekçimiz vardı tek başına başarmadık. Sizler sesimizi duyurmamış olsaydınız biz bu kısa sürede kampanyamızı bitiremezdik. İnşallah güzel günler bizi bekliyor” diye konuştu.
Melih Eymen’in abisi Ömer Faruk Ceylan ise, “Melih Eymen ilacını aldı, çok mutluyum. Beraber parka gideceğiz eğleneceğiz diye söylüyor ben de çok istiyorum. Dolaşmak, gezmek isterim. Yürüdüğünü gördükçe mutlu oluyorum” şeklinde konuştu.
Dubai’de Zolgensma tedavisi tamamlanan Melih Eymen Ceylan da mutluluğunu şu sözlerle ifade etti: “Sürpriz ilacımı aldım, Kayseri’ye geldim. Parka, okula gidebileceğim ve yürüyebileceğim. Herkese çok teşekkür ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir