genel haber, Güncel

Yeşilköy-Kapuzbaşı hattında çalışmalar devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kapuzbaşı yolu olarak bilinen 25 kilometrelik Yeşilköy-Kapuzbaşı hattında 95 milyon 580 bin lira maliyetle 45 bin ton asfaltın kullanılacağı çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kapuzbaşı yolu olarak bilinen 25 kilometrelik Yeşilköy-Kapuzbaşı hattında ki yol çalışmasının devam ettiğini söyledi. Konu ile ilgili açıklama yapan Büyükkılıç, “Yeşilköy-Kapuzbaşı hattında 95 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz. Büyükşehir ekiplerimiz, Yahyalı’nın eşsiz turistlik değerini içerisinde barından Aladağlar Milli Parkı içerisinde bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri yollarını bitümlü sıcak karışım asfaltla buluşturmaya devam ediyor. 25 kilometrelik yolda 45 bin ton Bitümlü Sıcak Asfalt malzeme ile asfalt çalışması yapacak olan Kırsal Daire Başkanlığı ekipleri, asfalt yapımı öncesi bu yolların altyapısının iyileştirilmesi ve yol genişletilmesi çalışması tüm hızıyla devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Büyükkılıç, bu önemli hizmetin 95 milyon lirayı bulacağına işaret ederek, “Altyapı ve genişletme çalışmalarının ardından, ivedilikle asfalt yapım işini tamamlanarak bölge halkının kullanımına açılması planlanırken, bu yatırımın Büyükşehir Belediyesi’ne maliyeti 95 milyon 580 bin TL olacak” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir