Güncel, Kültür & Sanat

ÜNLÜ OYUNCU TAMER KARADAĞLI DT GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atama kararı ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Mustafa Kurt’un yerine DT Genel Müdürü olarak atanan Tamer Karadağlı’nın yeni görevi bakan yardımcısı Batuhan Mumcu tarafından duyuruldu.

TAMER KARADAĞLI KİMDİR?

Tamer Karadağlı 24 Mayıs 1967 tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD’ye yerleşen Karadağlı, lise son sınıfta Türkiye’ye kesin dönüş yaptı ve Çankaya Lisesi’nden mezun oldu. Sinema sevdası o yıllarda başladı.

TED Ankara Koleji’nden sonra Çankaya Lisesi’nden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan sanatçı ilk filmini 1993 yılında çevirdi.

FERHUNDE HANIMLAR DİZİSİYLE TANINDI

TRT’de yıllarca oynayan ‘Ferhunde Hanımlar’ dizisinde Dr. Selçuk rolü ile ünlendi. Üniversite yıllarında başladığı dublaj işini de başarı ile devam ettirdi. Robert De Niro, Marlon Brando’nun gençliği, Al Pacino, Antonio Banderas, Michael Madsen, Kevin Kostner, Clint Eastwood, Mel Gibson, George Clooney gibi sanatçıları seslendirdi.

ÇOCUKLAR DUYMASIN İLE KARİYERİ ZİRVE YAPTI

1200 bölüm süren ‘Ferhunde Hanımlar’ dizisindeki Dr. Selçuk rolünden sonraki en önemli işi bir döneme damga vuran ‘Çocuklar Duymasın’ isimli TV dizisindeki Haluk rolüydü. İyi seviyede İngilizce bilen Tamer Karadağlı, 8 farklı İngilizce lehçesini konuşabilmektedir. Tamer Karadağlı, 2002 senesinde evlendiği Arzu Balkan ile 2007 senesinde boşandı. 2 Temmuz 2006’da kızları Zeyno dünyaya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir