Güncel, Kültür & Sanat

Vali Çiçek, “Dadaloğlu Festivali en önemli etkinliklerden birisi, tam bir kültür festivali”

Tomarza Belediyesi 29. Ulusal 19. Uluslararası Dadaloğlu Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek “Bu festival, Kayseri’nin en önemli festivallerinin başında geliyor. Tam bir kültür festivali, burada hep beraber oluyoruz”dedi.

Tomarza’nın Dadaloğlu Mahallesi’nde 19 – 20 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Tomarza Belediyesi 19. Uluslararası Dadaloğlu Kültür ve Sanat Şenlikleri’nin son gününde konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, geçtiğimiz yıl etkinliğe gelmediğinin burukluğunu ifade etmesinin yanı sıra karşılaştığı birlik ve beraberlikten mutluluk duyduğunu belirterek, “Geçen yıl bu etkinliğe gelemedim. Ama bu yıl gelmeliydim, mutlaka burada olmalıydım. Çünkü sizleri, Avşar ellerini, Dadaloğlu’nun torunlarını görmek milletin valisi ve yöneticileri için, bu milletin yıllarca ayakta kalacağının simgesidir. Burada o gücü ve güveni görüyoruz. Buraya gelip bu ortamı gördüğümüzde, Türkiye’nin değişik yerlerinden gelmiş Kayserili hemşehirlerimizin burada kalbinin bir attığını görmek insana ayrı bir güven, huzur ve çalışma motivasyonu veriyor. Bu festival, Kayseri’nin en önemli festivallerinin başında geliyor. Tam bir kültür festivali, burada hep beraber oluyoruz. Herkesin birbirine iltifatları ve sıcak yaklaşımları da beni ayrıca çok mutlu etti. Şu kalabalığı görünce de insan annesini, ablasını, dayısını yani kendi öz değerlerini burada görmüş oluyor. Kayseri Valisi olarak böyle birlik beraberlik içerisinde halkımızı görmek beni çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.
Vali Çiçek, 6 Şubat depreminden sonra zor günler yaşadıklarını ifade ederek, “Deprem sonrasında hepimiz bir travma yaşamadık desek yalan olur. Hepimiz üzüldük. Belki turizm tanıtım faaliyetlerimizi anlatmaktan, biraz kendi adımızı da hicap ettik. Birazcık durduk ama bu çok ciddi potansiyeli olan bir şehre tekrardan seferberlik ruhuyla turizm çalışmalarına başlamamız lazım. Hem sayın vekillerimiz hem de bizler bu tanıtımları yapmalıyız. Depremde büyük bir sıkıntı yaşadık ve bunun üzerimizde büyük bir etkisi oldu. Ama artık Kayseri’de turizmi canlandırmak için tekrar çalışmalara hep beraber başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir