Köşe Yazıları

Hep Birlikte Milli Takım

Bu coşku bizi

Koşturur zaferlere

Bu mutluluk hepimizi

Alır taşır göklere

Sizinle tüm ülke

Bir olduk birlik olduk

Bastır haydi Türkiye

Biz bu yola aşk koyduk

Milletler Ligi’nde dünya şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, bu kez Avrupa Şampiyonluğu için yola çıktı. Final biletini almak için dün İtalya ile karşılaşan takım, yarın ise Sırbistan ile karşılaşarak altın madalya için mücadele edecek.

Daha önceki maçlar ve Avrupa Şampiyonluğu final mücadelesine kadar gelinen bütün bu süreçlerde gördük ki; milli birlik- beraberlik, coşku, mutluluk ve başarı duygusunu çok özlemişiz. A Milli Kadın Voleybol Takımımız için çekilen reklam filminde, Tarkan’ın “Öp” şarkısına uyarlanan sözleri okurken mırıldanmak o özlediğimiz duyguyu hissedebilmek için şarkı sözlerini de buraya bırakıyorum.

Yakala sayılarınla

Yine galibiyeti

Smaçlarınla yer sallanıyor sanki

Biz o şahane maçlara…

O ay o hilal bayrağa

O ay yıldızlı formaya

Bak- bak- bak- bak doyamadık!

Kalplerimiz dört nala

Siz çıkınca sahaya

Biz bu büyük sevdaya

Hep bir- lik- te doyamadık!

Hep bir- lik- te

Milli Takım!

Sıradan ailelerin çocukları olarak arkasında nüfuzlu birilerinin varlığı ile değil, bilek gücüyle kazanıyor maçlarını bu kızlar. Kız çocukları için rol model ve esin kaynağı, ülkemiz için onur, gurur ve umut oluyor. Ve onları, tüm olumsuzluklara inat güçlü, başarılı, modern kadın figürü ile görmek hepimizi öyle mutlu ediyor, umutları öyle canlı tutuyor ki…

Sporun futbolla, futbolun da erkeklerle sınırlı olduğunu düşünenlerin dünyasında, Ortadoğu zihniyetinin arttığı; ahlak, erdem, vicdan gibi değerlerin azaldığı; Atatürk ve Türk bayrağından hoşlanmayan, milli olan her şeye düşman kişilerin çoğaldığı; kadının şiddet gördüğü, kadınları aşağılayan, tasvip etmeyen bağnaz insanların cirit attığı ve birçok sorunun çözümünün zorlaştığı günümüzde, kızların başarısı ile ülkece bir araya gelmek hepimizi iyi hissettiriyor.

Kazanılan maçlar; sadece bir spor başarısı değil, aynı zamanda milli birliği ve beraberliği kutlama sebebimiz oluyor. Her yaştan ve her kesimden insan; belediyelerin, kurumsal firmaların ve mekân sahiplerinin açtığı meydanlarda, etkinlik alanlarında ve parklarda takımımızın maçlarını izliyor, zaferini kutluyor.

Yarın ise Sırbistan milli takımı ile final maçında mücadele edecek olan Filenin Sultanlarına ve tüm ekibe, başarılar dileyerek “yensen de yenilsen de gönlüm hep sende” diyerek yaşattıkları başarılar ve güzel duygular için teşekkür ediyorum.

Latest posts by Aniş ASLAN (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir