Ekonomi, Güncel

Yeşilhisar’da kurutulan domatesler yurt dışına ihraç ediliyor

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde tarım arazilerinde yetişen domatesler hasat edilerek, güneş altında kurutuluyor. Alanı ziyaret eden Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan kurutulmuş domateslerin ihraç edildiğini söyleyerek, “Çiftçilerimize ilçemizin ismini yurt dışına duyurdukları için teşekkür ediyorum bereketli olsun inşallah” dedi.
Yeşilhisar ilçesinde çiftçiye verilen destekler sürüyor. Çiftçileri ve domates kurutma alanını ziyaret eden Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan alanı gezerek bilgiler aldı. Başkan Taşyapan, “’İlçemizin verimli ve bereketli topraklarında yetişen ürünlerin yurt dışına ihraç olması ve orada ilçemizin isminin anılması bizleri mutlu ediyor. Binlerce dekar arazide yetişen domatesler hasat edilerek, yüzlerce dekar serili alanda güneşin altında kurutulmaya bırakılıyor” dedi.
KURUTULMUŞ DOMATESLER İHRAÇ EDİLMEYE DEVAM EDİYOR
Kurutulan domateslerin beklemeden yurt dışına ihraç edildiğini belirten Başkan Taşyapan ‘’ Sezon başladığından bu zamana kadar tonlarca kurutulmuş domates ihraç edildi. Çiftçilerimize ilçemizin ismini yurt dışına duyurdukları için teşekkür ediyorum bereketli olsun inşallah’’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir