Güncel, Spor

Amatör futbol kulüplerine malzeme dağıtımı yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlikte 90 amatör futbol kulübüne malzeme dağıtımında bulunuldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından senede iki kez yapılan malzeme dağıtım töreninin ilki gerçekleştirildi. Sümer Stadyumunda gerçekleştirilen törene AK Parti Kayseri Milletvekilleri Hulusi Akar, Ayşe Böhürler, Sayın Bayar Özsoy, Murat Cahid Cıngı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mutlu Önal, Futbol İl Temsilcisi Mehmet Yücel, amatör futbol kulüpleri yöneticileri ve sporcular katıldı.
Törende söz alan AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sağlıklı nesil için spor olmazsa olmaz. Çok önemsiyoruz” dedi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Sanayi ve ticarette olduğu gibi sporda da Kayserimiz en önde. Bugün burada amatör sporcularımıza 1.5 milyon liralık malzeme dağıtıyoruz. Kayseri’nin spor kendi olduğunu kanıtlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Hepinizi de hafta sonu Yarımaraton’a davet ediyorum”
dedi.

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mutlu Önal, “Seçime girerken sözünü verdiğimiz bütün projeleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoru. Burasının gelişmesi için çalışmalarımızı tamamladık. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’ın malzeme ve tedarik desteği, Hüseyin Akay beyin özellikle deplasmana giden takımlara maddi desteği yatsınamaz. Kayseri’de sporu geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Kayseri’de faaliyet gösteren 90 amatör futbol kulübüne içlerinde 20 yağmurluk, 20 eşofman takımından oluşan koli verildi. Program, protokol üyelerinin malzeme verilen amatör futbol kulüplerinin gezmesi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir