Eğitim, Güncel

Vali Çiçek, “Tüm mahallelerde spor okulları açacağız”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği (ANDA) spor okulunun açılışında yaptığı konuşmada, tüm mahallelerde spor okulları açılacağını belirtti.

Açılışa Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek “6 Şubat’ta yaşadığımız depremde Kayseri’nin yağmur olup yağdığını orada çok büyük bir mücadele verdiğini hep beraber takip ettik. Daha depremin ilk gününden itibaren arama kurtarma ekiplerimiz, İHH, ANDA, TURKUVAZ, AFAD hepsi orada çok büyük bir mücadele verdiler. Sizlere minnettarız. Orada canları kurtardınız, enkaz altından yaralılar çıkardınız. Şimdi ise her gün ölmekte olan çocuklarımızı zehirlemek isteyen alçaklardan çocuklarımızı kurtarmak için onları kötü alışkanlıklara, uyuşturucu illetine, zehir tacirlerinin ellerine düşürmemek için mücadele veriyoruz. Polisiye tedbirlerle her gün operasyonlar yapıyoruz. Ama bu yetmiyor. Biz istiyoruz ki bütün gençlerimiz bir sporla uğraşsın, lisanslı olsunlar, şampiyonlar çıkaralım istiyoruz. İşte gençlerimiz için insanımız için mücadele eden ANDA’nın şimdi de gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için verdiği mücadele aslında aynı misyonun gereği. Afet zamanlarında afetlere koşan arama kurtarma derneklerimiz, afet olmadığı zamanlarda da gençlerimizi sporla buluşturmaya başlayacaklar ve devam edecekler. Bundan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Çiçek konuşmasının sonunda, Büyükşehir Belediyesi’nin, ilçe belediyeleri ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün sporla ilgili mücadelelerinin olduğunu ve kendilerinin de bu mücadeleye destek olmak için, Erdemlerimizle Varız, ERVA ile birlikte bütün mahallelerde spor okulları açacaklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Melikgazi Belediyesi tarafından Tavlusun Mahallesinde tahsis edilen yere yapılan ANDA Spor Okulu’nun açılışı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir