Güncel, Politika

SAADET PARTİSİ’NDEN CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NE ZİYARET…

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri yeni seçilen Feyzullah Keskin’i CHP İl Başkanlığı Binasında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler. 

Ziyaret sırasında İl Yönetiminden de bazı isimler hazır bulundu. Hoş sohbet geçen ziyaret sırasında öncelikle memleketin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve ortadoğu’da yaşanan Filistin-İsrail savaşı değerlendirildi. Yüzlerce insanın özellikle de sivillerin ölmesine tüm dünya ülkeleri tarafından müsaade edilmemesi gerektiğini vurgulayan Saadet partisi İl Başkanı Baki Coşkun  konuyla ilgili Erdoğan hükümetinin gerekli ciddiyeti göstermediğini hatta bazı söylemlerinin vatandaşlarımızı kızdırdığını vurguladı.

 Görüşme sırasında CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin ise önceliğimiz ekenomik kriz olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu “ Önceliğimiz insanımızın çektiği ekenomik sıkıntı, eylül ayının sıkıntılı bir ay olduğu herkesçe malum, okulların açılması kırtasiye ve beslenme konusunun ailelere ek yük getirdiğini buna kısa sürede çözüm bekliyoruz.” Filistin  İsrail savaşınada değinen Keskin “ Birleşmiş Milletler her konuda “AHKAM” keserken olayın bir tarafı Müslümanlar olunca Yıllardır eziyeti yaşatan İsraili haklı göstermeye çalışması ayrı bir handikap. Tüm tarafları ve Dünya Ülkelerini sağduyu ve intihale davet ediyoruz” dedi 

  Ziyarette Mart ayında yapılacak yerel seçimler gündeme gelmezken bu seçimlerde nasıl bir yol izleneceği de görüşülmedi,ancak Genel seçimlerde yapılan ittifakın yerelde yapılabilmesi ihtimalinin halen kuvvetli olduğu da gözlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir