Güncel, Kültür & Sanat

CUMHURİYETİN 100. YILINDA HACILAR 3. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

“Hacılar Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlediği ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Hacılar 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’ sonuçlandı.

Erciyes’in eteklerindeki Hacılar ilçesinin değerlerini belgeleyerek gelecek nesillere aktarmayı ve ülke fotoğraf sanatına katkı sağlamayı hedefleyen yarışmanın seçici kurul toplantısı, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi Sami Türkay’ın yönetiminde gerçekleşti. Yarışma seçici kurul üyeleri, ilçenin eşsiz doğasını, zengin kültürünü, örf ve adetlerini, kent yaşamını ve ekonomik faaliyetlerini fotoğraf sanatıyla birleştirmeyi amaçlayan birbirinden güzel yüzlerce fotoğraf arasından seçim yaptı.

Ülkemizin 34 ilinden fotoğraf sanatına gönül vermiş 143 fotoğraf sanatçısı, 545 fotoğrafı ile yarışmaya katıldı. Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Hacılar’ adlı 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın düzenlenmesinden duydukları gururu ve heyecanı dile getirerek, “Amacımız, ilçemizdeki güzelliklerin kurum arşivine kazandırılmasının yanı sıra, Cumhuriyetin 100. yılında ülkemizde olduğu gibi ilçemizdeki gelişim ve değişimin belgelenmesi, ilçemizin doğal, tarihi, ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerinin tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılmasıdır. Bu özel etkinlikle, fotoğraf sanatçılarına geniş kitlelere ulaşma ve ülkemizin zengin kültürünü, tarihini ve doğasını sergileme fırsatı sunduk.” dedi.

Seçici kurul üyeleri, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Cumhurbaşkanlığı Foto Film Şube Müdürü Murat Çetinmühürdar, Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, fotoğraf sanatçıları Prof. Dr. Nur Urfalıoğlu, Faruk Akbaş, Hüseyin Taşkın, Neşe Arı, Ümran Tunoğlu ve Tarık Kara’dan oluşan jüri, 143 fotoğrafçı tarafından çekilen ve yarışmaya katılan 545 fotoğraf arasından değerlendirme ve oylama yaptı. Sonuçlar ise şöyle:

    Birincilik Ödülü: ‘Hacılarda Yaşam’ isimli fotoğrafıyla İsmail Taşgeldi.

    İkincilik Ödülü: ‘Flamingolar’ isimli fotoğrafıyla Adem Eroğlu.

    Üçüncülük Ödülü: ‘Kar ve Hacılar’ isimli fotoğrafıyla Yasin Çetin.

Ayrıca, mansiyon ödüllerini kazanan fotoğrafçılar ise:

    ‘Hacılar Bağları’ isimli fotoğrafıyla Abdullah Koç.

    ‘Üç Arkadaş’ isimli fotoğrafıyla Sedat Tezgül.

    ‘Kilim’ isimli fotoğrafıyla Ali Aslan.

Hacılar Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlediği ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Hacılar 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması ödül programı ve fotoğraf sergisi, 29 Ekim 2023 tarihinde saat 18:00’de Kayseripark Alışveriş Merkezi’nde düzenlenecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir