genel haber, Güncel

3 bin metre karelik Dünyanın en büyük Türk Bayrağı Kayseri’de açıldı

Kayseri’de Cumhuriyetin 100. yılına özel dünyanın en büyük Türk bayrağı açıldı. Kayseri Talas Belediye başkanı Mustafa Yalçın; “100. Yılında Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşı olmak büyük bir gururdur” dedi.

Talas paraşüt indirme alanında düzenlenen programda Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına özel 3 bin metre karelik dünyanın en büyük bayrağı açıldı. Programa, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve vatandaşlar katıldı. Başkan Mustafa yalçın, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olmanın gurur verici olduğunu belirterek; “Cumhuriyetin 100. yılında Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Bir ülkenin en değerli varlığı vatandaşları ve geleceğin teminatı olan gençleridir. 100. yılında Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşı olmak bizim için en büyük gururdur bu gururu onurla başımızda taşıyoruz nice yüzyıllara diyorum” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak tüm güvenlik güçlerine de teşekkürlerini sunan Mustafa Yalçın; “Şuanda burada dünyanın en büyük Türk bayrağını hep birlikte açtık. 3 bin metrekare üzerinde olan bu Türk bayrağı bizim kıyamete kadar sembolümüzdür. Dünyada daha yakışıklı bir bayrak yok bununla da aynı zamanda gurur duyuyoruz. Cumhuriyetin 100. yılını bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere bugüne kadar canlarıyla kanlarıyla mücadele eden herkesi anmakla beraber polisimiz jandarmamız tüm güvenlik güçlerimizi de saygıyla anıyoruz onlara teşekkürlerimizi de bildiriyoruz” şeklinde konuştu.

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, ise Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emanet bıraktığı bu Cumhuriyeti hep birlikte taşımamız gerekiyor’ diyerek “Her türlü güzellikleri barındıran muhteşem bir ülkeye sahibiz ve aynı zamanda muhteşem bir millete sahibiz 100 yıl önceye kadar epeyce sorunlar yaşadık ama çok şanslıydık çünkü Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderimiz vardı. Bu ülkede elbette ki inancımız, siyasi görüşümüz, kökenimiz farklı olabilir. Bu muhteşem ülkede Türkiye Cumhuriyetinin çatısının altında hep birlikte yaşıyoruz. Milli bir bilinçle Birbirimize saygı duyarak değer vererek daha fazla çalışacağız, daha fazla üreteceğiz ülkemizi daha fazla geliştireceğiz ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşlarının bize bıraktığı bu emaneti yüzlerce yıl değil binlerce yıl inşallah hep birlikte taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir