Asayiş, Güncel

Gesi’de başına keserle vurularak öldürülen kadının katili komşusu çıktı

Gesi Güney Mahallesi’nde kafasına keserle vurularak öldürülen H.S.(51)’in cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan komşuları İ.K. tutuklanarak gözaltına alınırken oğulları A.S. ile B.B.S. ve serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz günlerde Melikgazi ilçesi Gesi Güney Mahallesi’nde bir evde meydana gelen olayda iddiaya göre S.A.S. isimli şahıs hayvanlarını otlattıktan sonra eve döndüğünde eşi H.S.’yi kanlar içinde yerde yatarken buldu. İhbar üzerine eve jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptığı kontrolde H.S.’nin yaşamını yitirdiğini belirledi. Jandarma ekipleri çalışma başlattı. H.S.’nin çocuklarının ve eşinin bilgisine başvuruldu. Jandarma incelemesinin ardından kadının komşusu İ.K. ile H.S’nin çocukları A.S. ile B.B.S. gözaltına alınmıştı.
CİNAYETİ KEDİNİN HAREKETLEİR ORTAYA ÇIKARDI
Kayseri Valiliği tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili yapılan açıklamada, “JASAT ekiplerince olay yeri çevresinde tespit edilen güvenlik kameralarından 115 saat görüntü elde edilerek, bu görüntülerin izlenmesi sonucunda, 13 Kasım 2023 günü saat 20.38 sıralarında maktul H.S. isimli şahsın evinin arka bahçe kısmını gören kamera görüntüsünde bir kedinin hayatın olağan akışına aykırı şekilde hareketlerde bulunarak, panikle kaçtığı gözlemlenmiştir. Bunun üzerine kedinin kaçtığı bölgede titizlikle yapılan araştırmada, maktulün komşusu ve çocuklarının arkadaşı olan hırsızlık ve dolandırıcılıktan 9 suç kaydı olan İ.K. isimli şahsın evi istikametinde kan lekelerinin bulunması üzerine şahsın evinde detaylı inceleme yapılmış ve evinin bazı bölümleri ile lavabosunda kan izleri bulunmuştur. Çevrede bulunan kamera görüntülerinden şüpheli İ.K’nın elinde poşetle malzeme götürdüğü tespit edilmiş, yapılan mülâkat sonucunda şüpheli şahsın olayda kullandığı suç eşyası keser, kanlı elbiseleri ve kanlı ayakkabısını evinin uzağında bulunan boş alana attığını beyan etmesi üzerine, yer gösterme yaptırılmış ve söz konusu olayda kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir” açıklamasında bulunuldu. Yapılan yargılama neticesinde mahktulün oğulları B.B.S, A.S. isimli şahıslar serbest bırakıldı. Maktulün komşusu İ.K. isimli şahıs ise “Kasten Öldürme” suçundan tutuklanarak Bünyan Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir