Asayiş, Güncel

Çöp yığını altında kalan şahıs yaşamını yitirdi

Kayseri’de bir kişi çöp depolama ve kompost tesisinde kayboldu, arama çalışmaları sürerken şahsın yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Kayseri Molu Düzenli Çöp Depolama ve Kompost Tesisleri’nde iddiaya göre dün öğle saatlerinde bir kişi çöplerin altında kaldı. Çevredekiler durumu ekiplere bildirdi. Olay yerine sağlık, İHH Arama Kurtarma, ANDA, Turkuaz, AFAD ve jandarma ekipleri sevk edilirken arama çalışmaları ise hava şartları koşulundan dolayı 02:00’de sonlandırıldı.
‘SABAH SAATLERİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI’
Çöp altında kalan işçi sabah saatleri itibariyle ekipler tarafından yeniden aramaya başlandı. Çalışmalar neticesinde saat 11:00 sularında şahsın cansız bedenine ulaşıldı.

Çöp Depolama Tesisi’nde hayatını kaybeden vatandaşın tesise bağlı çalışan olmadığı ortaya çıktı
Kayseri Molu Düzenli Çöp Depolama ve Kompost Tesisleri’nde çöp yığınlarının altında kalıp hayatını kaybeden vatandaşın tesise bağlı işçi olmadığı, çöp/karton toplayıcılığı yaptığı ve tesise izinsiz giriş yaptığı belirlendi.
Kayseri’de dün öğle saatlerinde; Molu Düzenli Çöp Depolama ve Kompost Tesisleri’nde çöp yığınlarının altında kalan ve bugün arama kurtarma çalışmaları sonucunda cansız bedenine ulaşılan vatandaşın tesise bağlı bir işçi olmadığı tespit edildi.
Araştırmalar sonucunda vatandaşın çöp/karton toplayıcılığı yaptığı ve tesise izinsiz giriş yaptığı tespit edilirken işletmede herhangi bir ihmalin söz konusu olmadığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir