Güncel, Kültür & Sanat

7 ÜYESİNİ DEPREMDE KAYBEDEN ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU DEVELİ’DE KONSER VERDİ

Ülkemizde asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat Kahramanmaraş depremi, 7 üyesini depremde kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu’nun duygu yüklü konseriyle anıldı.

Develi Kaymakamlığı, Develi Belediyesi ve Öksüt Madencilik iş birliğiyle düzenlenen konserde sahne alan 2008 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının gönüllülük esasına dayalı olarak kurdukları Antakya Medeniyeler Korosu Derneği, iki kez Barış ve Kardeşlik Ödülü’nü alan dernek birçok ödül daha kazandı.

6 Şubat’ta yaşanan depremlerden sonra koro üyelerinin neredeyse hepsinin birinci derecede yakınlarını kaybettiği, birçok koro üyesinin evleri ve iş yerlerinin yıkıldığı, koronun çalışmalarını yaptığı dernek binasının yıkıldığı, müzik aletleri ve kostümleri dahil tüm eşyalarının enkazda kaldığı bir sürecin ardından ayağa kalkan koro; ilçemizde verdikleri konserle hemşerilerimize duygu dolu bir akşam yaşattı.

Türkü, deyiş, bozlak, hoyrat ve marşlardan oluşan repertuvarını seslendiren koroya konser sonrası teşekkürlerini ileten ve hediyeler takdim eden Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar “Müziğin evrensel diliyle gittikleri her yere barış ve kardeşlik götüren koromuzu en kısa zamanda yine misafir etmek istiyoruz” dedi. Develi’ ye gelmekten ve Develilileri tanımaktan büyük mutluluk ve onur duyduklarını belirten koro şefi Yılmaz Özfırat ve konsere katılan hemşerilerimiz böylesi anlamlı bir konser düzenlediği için Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’a teşekkürlerini ilettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir