Güncel, Politika

CHP’li Fatma Nuran Bozoklu: “Pınarbaşı’nda gökyüzünü bürüyen dumanlar yüzünden nefes alınmıyor”

Pınarbaşı Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi olan Fatma Nuran Bozoklu; Pınarbaşı’nda 2 yıldır çözülmeyen hava kirliliği konusunda açıklamalarda bulundu, kamu binaları ve diğer evlerin bacalarından çıkan dumanın aşırı yoğun olduğunu ifade eden CHP’li Nuran Bozoklu, “Dışarıya çıktığımızda nefes alamıyoruz, 2 yıldır Kaymakamlığa ve Pınarbaşı Belediyesi’ne müracaat ettim. Bizzat Yazı İşleri Müdürü’yle de görüştüm fakat bir sonuca ulaştırılmadı. ‘Dilekçe verin’ ifadesiyle sürekli oyalıyorlar. Dilekçe vermemize rağmen hiçbir faaliyet yapılmadı, ilçe resmen duman bulutundan gözükmüyor. Neler yakılıyor da ilçe bu kadar dumana bürünüyor? İlçede gece-gündüz fark etmeksizin dumanlar bürüyor gökyüzünü, nefes alınmıyor” dedi.
Pınarbaşı Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi olan Fatma Nuran Bozoklu, Pınarbaşı’nda 2 yıldır çözüme kavuşturma üzerinde çalıştıkları hava kirliliği hususunda açıklamalarda bulundu.
Kamu binaları ve diğer evlerin bacalarından çıkan dumanın aşırı yoğun olduğunu ifade eden CHP’li Nuran Bozoklu, “Dışarıya çıktığımızda nefes alamıyoruz, 2 yıldır Kaymakamlığa ve Pınarbaşı Belediyesi’ne müracaat ettim. Bizzat Yazı İşleri Müdürü’yle de görüştüm fakat bir sonuca ulaştırılmadı. ‘Dilekçe verin’ ifadesiyle sürekli oyalıyorlar. Dilekçe vermemize rağmen hiçbir faaliyet yapılmadı, ilçe resmen duman bulutundan gözükmüyor. Neler yakılıyor da ilçe bu kadar dumana bürünüyor? Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden Ali Süslü bey ile görüştük ve Çevre, Şehircilik İl Müdürlüğü’ne müracaat etmemiz belirtildi” şeklinde konuştu ve ilçede gece-gündüz fark etmeksizin dumanların gökyüzünü bürüdüğünü ve nefes alınamaz derecede hava kirliliği oluştuğunu ifade etti. Bozoklu, yaklaşık 2 yıldır çözülemeyen problem hakkında valiliğe, ilçe kaymakamlığına ve belediyelere çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir