Güncel, Spor

Avrupa Şampiyonu Ayşegül Bolat Başantrenör oldu

Ashihara Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil ederek şampiyonluk yaşayan Ayşegül Kılıç Bolat Ankara’da düzenlenen 4. kademe başantrenör yetiştirme kursunu başarıyla tamamlayarak “Tekvando Başantrenörü” oldu.

Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından Ankara’da gerçekleştirilen 4. kademe başantrenörlük kursuna katılan milli takım antrenörü Ayşegül Kılıç Bolat tekvandoda antrenörlük eğitimi ve ilkeleri, üst düzey antrenman planlaması ve programlaması gibi eğitimleri tamamlayarak başantrenör olmaya hak kazandı.

Aktif olarak Tekvando antrenörlüğüne devam eden Ayşegül Kılıç Bolat, “Tekvando sporuna 90’lı yıllarından beri emek vererek Kayseri ve Türkiye’nin adını uluslararası turnuvalarda şerefle temsil ettim. Sporculuk yaşamımda Halter, Güreş ve tekvando sporunda aktif olarak spor yaptım. Tekvando Milli takım antrenörlüğü ve hakemlik görevlerinde bulundum. Başkanlığını yaptığım Kılıçay Spor Külübüyle birçok gencimize tekvando sporunu sevdirmeye çalıştım. İşitme Engelli, Paratekvando, Tekvando, Budokaıdo, Wushu ve Ashihara branşlarında 20 kadar sporcumuzu Türk Milli Takımına kazandırdım. Sporcularımla birlikte Türkiye ve Kayseri’nin ismini Dünya’ya duyurmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir