Güncel, Politika

ZAFER PARTİSİ’NDEN TEHDİT VE HAKARET İDDİASI NEDENİYLE SUÇ DUYURUSU

Zafer Partisi kurucusu ve Kayseri’den sorumlu GİK üyesi Av. İsmail Tanrıöven Suriyeli olduğunu söyleyen birisi tarafından telefonla aranarak kendisi, Zafer Partililer ve Ümit Özdağ’a karşı tehdit ve hakaret yapıldığı için savcılığa başvurarak şikayetçi oldu. Ayrıca valiliğe başvuru yapılarak Zafer Partisi için koruma tedbirleri ve sabit koruma ekibi talep edildi.

Tanrıöven arayıp tehdit eden kişinin whatsapp profilinde kendisini ALLAHHH diye kaydeden ve tanıtan bir kişi olduğunu, tehdit ve hakaretlerden yılmayacaklarını, bu tür hareketlerin Zafer Partisini susturamayacağını söyledi. Tanrıöven olayı şu şekilde anlattı:

“Zafer Partisi kurucusu ve Genel İdare Kurulu üyesi bulunmaktayım. Geçen seçim döneminde de Zafer Partisi Kayseri milletvekili adayı idim.  Kayseri’de avukatlık bürom bulunmaktadır. Kayseri’den sorumlu genel idare kurulu üyesi olmam nedeni ile Kayseri ve Ankara’da siyasi faaliyetlerim olmaktadır.

24.12.2023 saat 22:42 de 055…..58 numaralı olarak görünen telefondan benim 0505…..59 numaralı cep telefonumu erkek sesli birisi aradı, Avukat İsmail Tanrıöven ile mi görüşüyorum dedi, evet deyince, ben Suriyeliyim dedi, bizi gönderecek misiniz, ben 8 çocuk yaptım, bizi gönderemezsiniz dedi, sen kimsin benim telefon numaramı kim verdi, kim arattı beni, gerçek kimliğini ve seni aratan kişiyi söyle dedim; akparti milletvekili verdi dedi; Suriye’de güvenliğiniz sağlanarak, güvenli olduğunuz için gideceksiniz dedim; gönderemezsiniz gücünüz yetmez dedi, bizi gönderemeyeceksiniz dedi; ben seni kim arattı Türk devleti Türk hukuku gideceksiniz derse gidersiniz dedim, hayır bizi gönderemezsiniz, gönderemeyeceksiniz dedi, yanında sesler vardı, yanında kim var, Türk hukukunu, Türkiye devletini Türkiye’yi yönetenleri tanımıyor musun, tehdit mi ediyorsun dedim; evet dedi, beni neden aradın, yarın savcılığa şikayet edeceğim seni dedim; et, bir şey yapamazsın dedi; bana, zafer partisine ve genel başkanım Ümit Özdağ’a küfür, hakaret ve tehdit etti. Senin gibilerin ve Ümit Özdağ’ın kellesini alacağız dedi; kimsin, gerçek kimliğin ne dedim, aktrolüm dedi; yanında birileri var gibi kısık sesler geliyordu. Aktrol gibi kavramları kullandığına göre Suriyeli değil yerli birisi olabilir. Şive yaparak konuşmaya çalışıyordu. Tehditkar konuşmasına devam ediyordu, savcılığa şikayet edeceğimi söyleyerek telefonu kapattım. Konuşma yaklaşık 4 dakika sürdü.

Daha önce beni bu şekilde arayan veya bizzat yüzyüze bu şekilde tehdit eden olmadı, herhangi bir kişi ya da gurupla düşmanlığım yoktur, arama şekli ve konuşmasına bakılırsa birisinin yönlendirmesi ile arayan yerli ya da düşük ihtimalli olarak Suriyeli birisi olabilir veya kendi tanımlaması ile aktrol olabilir, ya da aleyhime delil uydurmaya ve delil oluşturmaya çalışan bir şebeke olabilir.

Whatsapptan aranan telefon numarasından çıkan profiline bakılınca şunu gördük: kendisini ALLAHHH diye tanımlamış. Profil fotosunda da başka birisinin adı var ve siyah daire içinde yazı şeklinde “bu telefondan yapılan suçlar ……….. tcsine ait S…. Y…..  İstanbul Başakşehire aittir” şeklinde frofil fotosu vardı. Bunun anlamını çözemedim. Suç işlerken başkasına suç atarak başka suçlarda işliyor olabilir.“ dedi.

Bu nedenle Zafer Partisi ve İsmail Tanrıöven tarafından Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunuldu. Ayrıca Kayseri Valiliğine de dilekçe verilerek Zafer Partisi için koruma tedbirleri sağlanması ve arttırılması, il başkanlığına da koruma ekibi tahsis edilmesini talep edildi.

Tanrıöven, bu tür tehdit ve baskıların kendilerini, Zafer Partisini yıldıramayacağını ve susturamayacağını, vatanı ve milleti savunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir