genel haber, Güncel

Japon Deprem Uzmanı Moriwaki Kayseri’ye geliyor

Dünyada önemli deprem bilimciler arasında bulunan Japon Deprem Uzmanı ve Yüksek Mimar İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki, 1 Şubat perşembe günü İl Kültür Turizm Müdürlüğü Alaeddin Keykubat Salonu’nda düzenlenecek olan Kayseri 1. Farkındalık Paneli’nde imar müdürleri, yapı denetim kuruluşları temsilcileri, mimarlar, akademisyenler ve vatandaşlarla bir araya gelecek.
Kayseri’de deprem ile ilgili farkındalık oluşturmak amaçlı Kayseri 1. Farkındalık Paneli perşembe günü gerçekleştirilecek. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Alaeddin Keykubat Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan panele belediyelerden, üniversitelerden, meslek odalarından ve derneklerden de yetkililerin/temsilcilerin katılmasının yanı sıra önemli deprem bilimciler arasında bulunan Japon Deprem Uzmanı ve Yüksek Mimar İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki de katılacak.
Panelde hangi kurumun depremde nasıl bir görev aldığı, depreme dair hazırlıklar ve deprem sonrası yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme konuşmaları gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir