Güncel, Politika

CHP İl Başkanı Keskin’den Yahyalı Belediye Başkanı Öztürk’e 15 Temmuz göndermesi

Yahyalı Belediyesi Başkanının 15 temmuz gecesi yapmış olduğu konuşmayı eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin; “AKP’nin Yahyalı adayının, 15 Temmuz gecesinde Yahyalı Cumhuriyet Meydanı’nda halka yaptığı konuşmada, FETÖ terör örgütü ve üyeleri ile ilgili ‘onlar bizim kardeşimiz, onları affedeceğiz’ tarzında konuşmalar yapmıştır. Bu konuşmaların görüntüleri internette dolaşmaktadır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, Kayseri belediyeleri ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı binasında basın açıklamasında bulundu.

Yahyalı Belediyesi Başkanının 15 temmuz gecesi yapmış olduğu konuşmayı eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin; “AKP’nin Yahyalı adayının, 15 Temmuz gecesinde Yahyalı Cumhuriyet Meydanı’nda halka yaptığı konuşmada, FETÖ terör örgütü ve üyeleri ile ilgili ‘onlar bizim kardeşimiz, onları affedeceğiz’ tarzında konuşmalar yapmıştır. Bu konuşmaların görüntüleri internette dolaşmaktadır” şeklinde konuştu.

Öte yandan Yahyalı Belediyesi önünde kendisini yakma eyleminde Yahyalı belediyesinin tutumunu eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin; “Geçtiğimiz yıl mart ayında Yahyalı Belediyesi önünde bir vatandaşımız, kendisini, eşini ve çocuğunu yakmak yönünde bir eylem yapmış, Bu acı olay sonucunda vatandaşımızı kaybetmiştik. Hiçbir belediye yetkilisinin, çalışanın, itfaiyesinin ve olayı görüp izleyen kişilerin bir yangın tüpü ile müdahale etmemesi ile ilgili olarak o dönem milletvekili adayı olan, şimdi il başkan yardımcısı olan Niyazi Ünalmış tarafından sorumluların cezalandırılması ve ihmaller nedeniyle suç duyurusu yapılmıştır. Bu suç duyurusuna yakın zamanda takipsizlik kararı verilmiştir. Sebebi ise, konu ile ilgili olarak zaten verilmiş bir takipsizlik kararı olmasıdır Bu nasıl vicdan, bu nasıl belediyecilik Bu nasıl karar, bu nasıl adalet“ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir