genel haber, Güncel

Muhtar adayından mahalle sakinlerine konser etkinliği

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Erciyesevler Mahallesi Muhtar Adayı mahalle sakinleri için ‘Kahveni Kap Gel’ konser etkinliği düzenledi. Etkinlik hakkında konuşan Muhtar Adayı Sadiye Bozkurt, “Bu etkinliği düzenlememdeki amaç ilk önce mahalleliyle tanışmak ve çok eskilerde kalan mahalle kültürünü yeniden yaşatmaktı” dedi.

Kayseri’nin Kocasinan İlçesine bağlı Erciyesevler Mahallesi Muhtar Adayı mahalle sakinleri için ücretsiz ‘Kahveni Kap Gel’ konser etkinliği düzenledi. Etkinlikte vatandaşlar eğlenirken aynı zamanda ikramda yapıldı. etkinlik hakkında konuşan Muhtar Adayı Sadiye Bozkurt, “1998 yılından beri Erciyesevler Mahallesi’nin geliniyim. Mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda aday oldum. Onlar isteyince bende bu yola çıktım. Bu etkinliği düzenlememdeki amaç ilk önce mahalleliyle tanışmak ve çok eskilerde kalan mahalle kültürünü yeniden yaşatmaktı. Mahalle sakinlerinin isteği çok fazla. Ama şu an görevde olan muhtarlar bunlarla ilgili değiller. Muhtar kendi kulübesine çekilipte orada kalmamalı. Mahalleli ile iç içe olup mahalle sakinlerini dinlemeli, onların isteği doğrultusunda hareket etmeliler. Kıymetli devletimizle köprü olmaktır benim amacım” ifadelerini kullandı.

‘BU ETKİNLİK BİR İLK OLDU’

Erciyesevler Mahallesi’ni Kayseri’nin örnek mahallesi yapacağını dile getiren Muhtar Adayı Sadiye Bozkurt, “Bu etkinlikte karşılaştığım bütün bireyler çok mutlular. Bu etkinlik bir ilk oldu. ‘Türkiye genelinde hiçbir şekilde bu tür bir etkinlik olmadı’ dediler. İnsanlar bu tür ortamları özlediler. Biraz mutlu olmak istiyoruz. Erciyesevler Mahallesi’ni Kayseri’nin örnek bir mahallesi yapmayı hedefliyorum ve bunu başaracağım” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir