Asayiş, Güncel

Komşularının evini kurşunlamakla suçlanan Metin Işık ve oğlu için istenen ceza belli oldu

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde komşu iki grup arasında çıkan ve 5 kişinin yaralandığı silahlı kavganın ardından tutuksuz yargılanan şarkıcı Metin Işık ve tutuklu oğlu M.I. için istenen ceza belli oldu.
2022 yılı 15 Ağustos tarihinde Melikgazi ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre şarkıcı Metin Işık ve oğlu M.I. ile husumetli komşuları arasında tartışma çıktı. Tartışma esnasında Metin Işık ile oğlunun bulunduğu taraftan pompalı tüfekle komşularına doğru av tüfeği ile ateş açıldı. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği 5 kişi yaralandı. Olay sonrası şarkıcı Metin Işık ile eşi G.I. ve oğlu M.I. gözaltına alındı.
Yürütülen soruşturma kapsamında duruşma Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuksuz sanık Metin Işık, eşi G.I ile tutuklu sanık oğlu M.I. ve taraf avukatları katılırken müştekiler katılmadı. Dava nedeniyle adliyede geniş güvenlik önlemi aldı.
TUTUKLU SANIK M.I. KENDİMİZİ KORUMAK İSTEDİM
Önceki ifadelerini tekrar ettiğini belirten Metin Işık, ” Dişimize basa basa tahrik edildik. Cani değiliz. İki senedir yerimizden olduk bir de iftira yedik. Vicdanınıza sığınıyorum” dedi. Tutuklu sanık Metin Işık’ın oğlu M.I. ise “Olaydan önce babam tehdit edildi. Resmi mercilere şikayet ettik. Ben o gün kendimizi korumak istedim. Yere doğru ateş ettik. Kimseye zarar vermek niyetinde değildim” dedi. Tutuksuz sanık G.I. ise diyeceğim yok” dedi
Savcı M.I.’nın ‘öldürmeye teşebbüs’, ‘silahla olası kasıtla yaralama’, ‘ Duyularından veya organlarından birinin işlevinin sürekli zayıflaması/yitirilmesi‘ suçlarından ve Metin Işık’ın ‘silahlı tehdit’ suçundan ceza almasını istedi.
Duruşma eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir