Güncel, Politika

Saadet Partisi B. Belediye Başkan Adayı Arıkan: “Kadınlara sadece bugün değil 365 gün değer vermeliyiz”

Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; Kadınların hayamızdaki önemini anlamak, onlara hak ettikleri değeri vermek sadece bugün değil yılın 365 günü üzerinde durmamız gereken bir konudur. Tüm kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar gününü tebrik ediyorum. Kadınlarımız ile Kayserimiz, ülkemiz, dünyamız daha yaşanabilir bir hale gelmiş olacağını ifade ediyorum” dedi.

Saadet Partisi İl Kadın Kolları, Cumhuriyet Meydanında bulunan seçim standında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla program düzenledi. Yapılan basın açıklamasının ardından Saadet Partisi Kayseri Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Kara ve kadın kolları teşkilatı ile Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan kadınlara karanfil dağıttı.

Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Kadınlarımız dünyanın ve ailelerimizin temel direği toplumumuzun ilerlemesindeki en büyük güçtür. Onların fedakarlıkları, sevgileri ve azimleri olmadan bu noktalara gelme imkanımız olmazdı. Kadınların hayamızdaki önemini anlamak, onlara hak ettikleri değeri vermek sadece bugün değil yılın 365 günü üzerinde durmamız gereken bir konudur. Tüm kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar gününü tebrik ediyorum. Kadınlarımız ile Kayserimiz, ülkemiz, dünyamız daha yaşanabilir bir hale gelmiş olacağını ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kadınların bir ailenin bel kemiği olduğunu ifade eden Saadet Partisi Kayseri Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Kara; “Bu yüzden geleceğimizi şekillendiren ve evde ağır işçi olarak çalışan ev hanımlarının özlük haklarının verilmesi için yapılacak düzenlemeler bir lütuf değil, en doğal hakkın teslimidir. Kadının ihmal edildiği haklarının gasp edildiği şiddete ayrımcılığa sömürüye istismara maruz kaldığı bir toplumun sağlıklı gelişebilmesi mümkün değil. Bu yüzden bizim inancımız kadına en büyük değeri vermiştir. Bu yüzden de cennet annelerin ayaklarının altına serilmiştir. Biz bugün bunu ancak ahlak ve maneviyat değerlerimizi ihya ederek toplumsal yapımızı koruyacağımıza inanıyoruz. Bunu sağlamak için de aile yapımızı güçlendirmemiz hususunda vurgu yapmayı bir vazife görüyoruz. Emeğin, merhametin ve fedakârlığın timsali; akılları, vicdanları ve sevgi dolu yürekleri ile dünyamızı güzelleştiren, bulundukları her yeri daha yaşanabilir kılan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir