Güncel, Politika

Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri kesinleşti

2024 Yılı Mahalli İdari Seçimleri sona erdi. Sonuçlara göre Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti’den 11, Yeniden Refah Partisi’nden 4 ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir Belediye Meclis Üyesi yer aldı.
2024 Yılı Mahalli İdari Seçimleri sona erdi. Kayseri’deki seçim sonuçlarına göre; Büyükşehir Belediyesi’ni 296 bin 495 oy alarak yüzde 38,60 ile Cumhur İttifakı Adayı Memduh Büyükkılıç kazanırken Felahiye, Akkışla, Sarız ve resmi olmayan sonuçlara göre Pınarbaşı da olmak üzere 4 ilçe belediyesini Cumhuriyet Halk Partisi, Tomarza’yı İYİ Parti, Özvatan, Sarıoğlan ve Bünyan’ı Milliyetçi Hareket Partisi, Kocasinan, Melikgazi, Talas, Yeşilhisar, İncesu, Hacılar, Develi ve Yahyalı’yı ise Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayları kazandı.
Sonuçlara göre Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde AK Parti 259 bin 955 oy, Yeniden Refah Partisi 146 bin 461 oy, Cumhuriyet Halk Partisi 118 bin 74 oy ve İYİ Parti ise 106 bin 958 oy aldı.
Alınan oylar sonucunda AK Parti’den Gökhan Ülke, Kenan Akar, Serdar Kavafoğlu, İsmail Ünalmış, Mustafa Erkek, Sami Yağmur, Cengiz Ekici, Bekir Yıldız, Meral Koşar, Osman Yeniay ve Mustafa Güldüoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Özgür Özer, Yeniden Refah Partisi’nden ise Vahap Ekinci, Abdullah Korkmaz, Davut Umsu ve Mehmet Kuşçu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir