Asayiş, Güncel

Komşularının evini kurşunlamakla suçlanan Metin Işık’a 4 yıl 22 gün ve oğlu M.I.’ya 42.5 yıl hapis

Komşu iki grup arasında çıkan ve 5 kişinin yaralandığı silahlı kavganın ardından tutuksuz yargılanan şarkıcı Metin Işık 4 yıl 22 gün, tutuklu oğlu M.I. ise 42.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
15 Ağustos 2022 tarihinde Melikgazi ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre şarkıcı Metin Işık ve oğlu M.I. ile husumetli komşuları arasında tartışma çıktı. Tartışma esnasında Metin Işık ile oğlunun bulunduğu taraftan pompalı tüfekle komşularına doğru av tüfeği ile ateş açıldı. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği 5 kişi yaralandı. Olay sonrası şarkıcı Metin Işık ile eşi G.I. ve oğlu M.I. gözaltına alındı. Yürütülen soruşturma kapsamında olayla ilgili açılan davanın karar duruşması görüldü. Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Metin Işık, eşi G.I ile tutuklu sanık oğlu M.I. ve taraf avukatları katılırken müştekiler katılmadı. Dava nedeniyle adliyede geniş güvenlik önlemi aldı.
TUTUKLU SANIK M.I.: KARŞI TARAFA ZARAR VERME AMACIM YOKTU
Tutuklu sanık Ö.I., “Ben ilk mahkemeden beri derdimi anlatmaya çalışıyorum. Karşı tarafa zarar verme amacım yoktu. Biz geçmişte karşı taraftan çok kez şikayetçi olduk. Gereken yapılmadı. Bu da karşı tarafa daha fazla cesaret verdi. Tahliyemi istiyorum” dedi.
TUTUKSUZ SANIK METİN IŞIK: OĞLUM NAMUSUNU, IRZINI KORUDU
Tutuksuz sanık Metin Işık, “Karşı taraf daha önce 9 kez tehdit etti. Karakolda ve 155’de kayıtları var. Oğlum 18 aydır içeride. Evimden oldum. Oğlumun bana verdiği silahı ben ona vermişim gibi göstermek istediler. Oğlum cani değil. Irzını namusunu korudu. Ben 55 yıldır orda oturuyorum. Onlar komşu değil. Bunlar 5-6 senedir ordalar, huzurumuzu bozdular. Oğlumun tahliyesini istiyorum” dedi. Tutuklu sanık G.I.’da “Oğlumun beraatini istiyorum” dedi. Tutuklu sanık M.Y. ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs etme’ suçundan 12 yıl, 1 kişiye karşı ‘nitelikli organ kaybına neden olacak şekilde yaralama’ suçundan 9 yıl, 1 kişiye yönelik aynı suçtan 6 yıl, 2 kişiye yönelik aynı suçtan 5’er kez hapis, 3 kişiye yönelik ise, ‘yaralama’ suçundan 1 yıl 6 ay, 1 kişiye yönelik eyleminden dolayı da 1 yıl hapis olmak üzere toplam 42 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz sanık Metin Işık ‘silahla tehdit’ suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırdı. G.İ. ise beraat etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir