Güncel, Kültür & Sanat

Kayseri’de ilk olarak düzenlenen Talas Antika, Retro, Vintage ve Değerli Eşya Fuarı açıldı

Talas Belediyesi ev sahipliğinde Bodrum Müzayede ile düzenlenen Antika, Retro, Vintage ve Değerli Eşya Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Burada çok sayıda tarihi eserin aynı zamanda koleksiyon değeri olan birçok objenin bir arada olması çok kıymetli. Herkesin yüzü gülüyor, iyi bir sosyal faaliyet oldu.Bundan sonra da bu etkinlikler devam edecek” dedi.

Talas Belediyesi ev sahipliğinde Bodrum Müzayede ile Kayseri’de ilk olarak düzenlenen Antika, Retro, Vintage ve Değerli Eşya Fuarı ziyaretçilerine açıldı. Açılış törenine Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti Talas İlçe Başkanı Mustafa Kiraz, Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Başkanı Kemal Erçalık, Sanat Tarihçi/Antikacı Mehmet Çayırdağ, Bodrum Müzayede Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Ay, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Burada çok sayıda tarihi eserin aynı zamanda koleksiyon değeri olan birçok objenin bir arada olması çok kıymetli. Herkesin yüzü gülüyor, iyi bir sosyal faaliyet oldu. Her eşyanın bir anısı var ve herkes kendi hatırasını canlandırmayı biliyor. Bundan sonra da bu etkinlikler devam edecek” diye konuştu.

Bodrum Müzayede Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Ay ise, “Birçok ilklere imza attık şimdi de Talas Belediye Başkanımız ile burada müzayede ve aynı zamanda fuar gerçekleştiriyoruz. Talas tarihinde de ilk kez olmuş. Çok mutluyuz, bu talebi beklemiyorduk herkes çok memnun” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir