Güncel, Spor

Kayserispor’da Başkan Ali Çamlı güven tazeledi

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’un olağanüstü genel kuruluna tek aday giren Ali Çamlı yeniden başkan seçildi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan kongreye, Vali Gökmen Çiçek, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve çok sayıda davetli katıldı. Divan teşekkülü ve divana imza yetkisi verilmesinin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığına Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç seçilirken divan üyeliğini Menduh Uzunluoğlu ve Oktay Ensari yaptı.

BAKAN ÖZHASEKİ TELEFONLA BAĞLANDI
Genel Kurula gelemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki telefonla bağlanarak, “Yıllardır emek verdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kayseri’yi ilgilendiren ne varsa ilgilenmeye çalışıyoruz. Nerede birlik var, orada bereket vardır. Kayseri’yi ilgilendiren hangi konu varsa, onu bana getirdiklerinde, Büyükşehir Belediye Başkanımız buraya kadar koşuyor. Emek veren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bir tarafta Büyükşehir Belediye Başkanım, Vali beyim, belediyelerim, ayrıca Baki Ersoy beyin destekleriyle Kayserispor aydınlığa doğru yola çıkacaktır” dedi.

KAYSERİ VALİSİ GÖKMEN ÇİÇEK: UMUTSUZLUĞA DÜŞTÜĞÜM ZAMANLAR OLDU
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise bu birlik ve beraberlik gününe şahit olduğu ifade ederek, “Kimler pes etmedi. Başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki bey her zaman fedakârca destek oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, çok büyük destek veriyordu, ‘ben Büyükşehir Belediye Başkanı iken bu şehrin takımının alt lige düşmesini, başarısız olmasını kaldıramam’ dediği bana çok zaman oldu. İtiraf etmeliyim ki umutsuzluğa düştüğüm anlar oldu ama kimse pes etmedi ve takım kurtuldu” diye konuştu.

BAŞKAN BÜYÜYKKILIÇ: ÇOK NEZİH ORTAMDA GENEL KURUL YAPILDI
Başkan Büyükkılıç “Sayın Valimize teşekkür ederken, bir hakkı da teslim etmek istiyoruz. Onlarca genel kurula katıldık, ilk defa Kayserispor’umuzun bu genel kurulunda bir vali olarak gördüğümüz için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum, şehrine sahip çıkan anlayış, iyi ki varsınız. Şehrimize ve birbirimize sahip çıkarak, hep beraber anlam ifade ederiz. Çok nezih bir ortamda bir genel kurul yapıldı” dedi.

BAKİ ERSOY: KAYSERİSPOR SEVDASINI BÜTÜN ŞEHRE YAYMAMIZ LAZIM
MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Kayserispor sevdasını bütün şehre yaymamız lazım. Kayserispor’un maçı olduğu gün şehirde insanlar kafasını kaldırdığında Büyükşehir’imize ait bütün bilboardlarda Kayserispor ile ilgili bir çalışma olması Memduh Başkanımdan ricamdır, bu farkındalığı oluşturmak zorundayız. Sayın Valimden de bir ricam var, ilkokuldan başlamak üzere bir forma seferberliği yapmamız gerekiyor, her çocuğun evinde bir Kayserispor forması olmalı diye düşünüyorum. Bütün şehir olarak herkesin bu markayı sahiplenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

KAYSERİSPOR BAŞKANI ALİ ÇAMLI
Başkan Ali Çamlı ise konuşmasında, “Biz görevi 54 Milyon Euro borçla devraldık. Bugün sadece Berna başkanın 662 Milyon TL koymuş olduğu temlikler ve mevcut yönetimin alacakları var. Benim bir kişim alacakalarım var. Kulübüm bir gün kenarda parası olursa o zaman isterim yoksa helal olsun. Diğer yönetim kurulu üyelerimiz adına da konuşuyorum. Temlik konusu kulüp adına sıkıntılıdır. Kayserisporun temlikler haricinde 317 milyon TL borcu kalmıştır. CAS’ta Fernandes, Manzala ve Bilal Başaçıkoğlu nedeniyle dosyamız var. BU borcu bitirince Kayserispor’un bileğini kimse bükemeyecek. Recep Mamur’a rahmet diliyorum. Erol Bedir ve Berna Gözbaşı’na teşekkür ediyorum. İyi ki Kayserispor var” dedi. Konuşmaların ardından Kayseri protokolü, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

YÖNETİM KURULU İSİMLERİ BELLİ OLDU.
Kayserispor’da Yönetim Kurulu Asil Üyeler şu şekilde sıralandı:
Ali Çamlı, Nurettin Açıkalın, Süleyman Akın, Ali Hızar, Hasan Irmak, Eıza Erkut Yurdemi, Erol Çetin, Tufan Koç, Samet Koç, Yeşim Akpınar, Emre Akpınar.
Yönetim Kurulu Yedek Yedek Üyeler ise, “ Samet Sarıoğlu, Vural Burakçin, Ali Sofularlı, Mehmet Yay, İsmail Eğin, Onur Gülener, Seyit Mutier, Mehmet Ali Demir, Aydın Yergin, Mustafa Yücel, Adnan Conağası.

yeni yönetimde görev dağılımı yapıldı

Kayserispor’un bugün yapılan ve mevcut başkan Ali Çamlı’nın güven tazelediği Olağan Genel Kurulu sonrası görev dağılımı yapıldı.
Kayserispor’un Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Kulüp Başkanı Ali Çamlı güven tazeledi. Genel Kurul sonrası görev dağılımı yapıldı. Kayserispor’da görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti:
Başkan Ali Çamlı, Asbaşkan Nurettin Açıkalın, Genel Sekreter Rıza Erkut Yurdemi, Başkan Yardımcısı Erol Çetin, Başkan Yardımcısı – Avrupa Sorumlusu Ali Hızar, Başkan Yardımcısı – Stadyum ve Tesis Sorumlusu Süleyman Akın, Avrupa Sorumlusu Hasan Irmak, Avrupa Sorumlusu Yeşim Akpınar, Alt Yapı Sorumlusu Samet Koç, Hukuk İşleri Sorumlusu Emir Akpınar, Yönetim Kurulu Üyesi Tufan Koç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir