Güncel, Kültür & Sanat

ÖĞRETMENLER TİYATRO GRUBU 2 OYUNLA SAHNE ALDI

Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve Melikgazi Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyer öğretmenlerden oluşan tiyatro grubu Töre ve Aşk ve Şifa oyunlarını büyük bir başarı ile sergilediler.

6-7 Haziran tarihlerinde Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahne alan öğretmenler ilk defa çıktıkları sahnede performansları ile izleyenleri büyülediler.

Kurs Eğitmeni ve oyunların yönetmeni İbrahim Altuntaş nezaretinde yaklaşık 4 aydır sürdürdükleri çalışmaları tamamlayarak oyunları sahneye koymayı başaran öğretmenler tiyatro topluluğu 6 Haziran’da Turgut Özakman’ın yazdığı TÖRE adlı oyun ile sahne aldılar. Salonu dolduran seyirciler uzun süre oyuncuları alkışlarken , oyunun finalinde gözyaşlarına engel olamadılar.

Oyunu izleyen Melikgazi Şehir Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Tatlı, oyuncuları tek tek tebrik ederken, bundan sonraki süreçte tiyatroya daha çok yer vereceklerini belirtti.

7 Haziran’da ise Selçuklu döneminden bir oyun sahnelendi. Emrah Bekçi’nin yazdığı Aşk ve Şifa adıyla sergilenen oyunda Melike Gevher Nesibe Hatun’un yaşamından bir kesit sunuldu. Bu oyunda rol alan öğretmenler de performansları ile göz doldururken, seyirciler hem bilgilenmiş hem de duygu dolu anlar yaşamış oldu.

Oyun sonunda  Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Tatlı, yönetmen İbrahim Altuntaş’a çiçek takdim ederek, oyuncuları tek tek kutladı.

Her iki oyunda rol alan ve halen aktif öğretmenlik görevlerini sürdüren  oyuncular şunlar;

Şeyda Yollu, Veli Akca, Yusuf Balaban, Ahmet Demir, Seda Berberoğlu, Türkan Metin, Sare Akkaya, Betül Sevcan Adıyahşi,Sema Ersoy,Aslan Ulusoy,Damla Güler, Gülsüm Karagüven, Yeter Gülsün,Uğur Gündoğdu, Fatma Kazal, Erkan Kafa ve Osman Yanalak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir