Eğitim, Güncel

Bünyan Cezaevinde ‘Adalet Halk Kütüphanesi’ açılışı yapıldı

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kurulan Açık Cezaevinde ‘Adalet Halk Kütüphanesi’ Bünyan’dan da açıldı.
Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ortak projesi olan ‘Adalet Halk Kütüphanesi’ Kayseri Bünyan Ceza İnfaz Kurumu’nda da hizmete girdi. Açılış törenine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, cezaevlerinden sorumlu Başsavcıvekili Ömer Demirgöz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ile savcılar ve protokol üyeleri katıldı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy törene Ankara Sincan Cezaevinden video konferans yöntemi ile katıldı. Açılışta konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Bünyan cezaevinde 11 bin kitap, günlük 250 kişinin istifadesi ile tutuklu hükümlülerimiz, çalışanlarımız, aileler ve herkesin kullanımına sunuluyor. Burası il ve ilçe kütüphaneleriyle entegre edilecek” dedi.
CUMHURİYET BAŞSAVCISI HABİB KORKMAZ: BUGÜNE KADAR 10 BİN 560 TANE KİTAP TEMİN EDİLDİ
Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ise “Burada güzel bir hizmet var. Kütüphanemizde bugüne kadar 10 bin 560 tane kitap temin edildi. Her 15 günde bir mahkumlarımızdan liste alınıyor. Onların istedikleri kitaplar da görevlilerimiz tarafından kendilerine ulaştırılıyor. 15 gün sonra okuduklarını alıyoruz ve yeni taleplerini de karşılıyoruz. Bu vesile ile burada güzel bir hizmet yürütülüyor” diye konuştu. Konuşmaların ardından Kütüphanenin açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir