Güncel, Sağlık

Davinci Robotik Cerrahi Cihazı hizmete açıldı

Demiryaka Holding ve Erciyes Üniversitesi iş birliğiyle Tıp Fakültesi Hastaneleri’ne kazandırılan Davinci Robotik Cerrahi Cihazı, Gevher Nesibe Hastanesi 1. Kat Ameliyathanesi’nde hizmete açıldı. Açılış programında konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Bilimde belki de ileride daha farklı gelişmeler olacak, bunları yakından takip etmeli, bu işin lokomotifi olarak gayret etmeliyiz. Bu noktadaki kararlılık ve gayret özellikle bilim insanlarımızda başlıyor. Bu noktada Erciyes Üniversitemizi takdir ediyoruz, ülkemize, şehrimize çok iyi hizmet ediyor. Cenab-ı Allah hayırseverlerimizin keselerine de bereket versin, helal kazançlarıyla bu güzel hayırları işlesinler” dedi.
Demiryaka Holding ve Erciyes Üniversitesi iş birliğiyle Tıp Fakültesi Hastaneleri’ne kazandırılan Davinci Robotik Cerrahi Cihazı açılış programı gerçekleştirildi. Programa; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu ve Sayın Bayar Özsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, ilçe belediye başkanları, daire başkanları, rektörler, akademisyenler ve sağlık çalışanları katıldı. Cihaz; Gevher Nesibe Hastanesi 1. Kat Ameliyathanesi’nde hizmet etmeye başladı.
Üniversitenin yalnızca tıp ve diğer bilim alanlarında katkı vermediğini, Kayseri’nin sosyal yaşamına da çok önemli katkılar sağladığını belirten Bakan Özhaseki, “Bilimde belki de ileride daha farklı gelişmeler olacak, bunları yakından takip etmeli, bu işin lokomotifi olarak gayret etmeliyiz. Bu noktadaki kararlılık ve gayret özellikle bilim insanlarımızda başlıyor. Bu noktada Erciyes Üniversitemizi takdir ediyoruz, ülkemize, şehrimize çok iyi hizmet ediyor. Cenab-ı Allah hayırseverlerimizin keselerine de bereket versin, helal kazançlarıyla bu güzel hayırları işlesinler” dedi.
Erciyes Üniversitesi’nin başarılarını hayırseverler ve protokolün birlikteliğine borçlu olduğunu söyleyen ERÜ Rektörü Fatih Altun, “Üniversitemiz, elde etmiş olduğu kaynakları asla hor kullanmamaktadır, aksine yerinde ve amacına uygun olarak değerlendiriyoruz. Üniversitemiz olarak yükseliş yolumuzda hayırseverlerimizin de katkılarını unutmayacağız” şeklinde konuştu.
Davinci robotik cerrahi cihazının çok ince bir kesikten ameliyatlar yapılmasına ve özellikle kanser tedavilerinde önemli bir cihaz olduğunu belirten ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Alper Kemaloğlu, “Bu cihaz, hastalarımız için müthiş bir imkan, cerrahlarımız için de çok önemli bir eğitim fırsatı” dedi ve cihazı hastaneye bağışlayan Demiryaka Holding yönetim kuruluna teşekkür etti.
Büyük bütçelerle alınabilen bu cihazların hayırseverler sayesinde kısa süre içerisinde Kayseri’ye sunulmasının büyük bir kazanım olduğunu söyleyen ERÜ Tıp Fakülteleri Hastaneleri Başhekimi Fatih Horozoğlu, başta Demiryaka Holding olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.
Cihazın alımında emeği geçenlere teşekkür eden Demiryaka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Baktır, “Her gün bu cihazlardan istifade eden insanlarımızın sağlığına ufacık dokunabildiysek ne mutlu bizlere” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir