Asayiş, Güncel

81 ilde çakar lamba denetimi: 807 sürücüye 5 milyon 196 bin lira para cezası uygulandı

İçişleri Bakanlığı tarafından Kayseri dahil 81 ilde dev denetim gerçekleştirildi. Çakar lamba kullanan 807 sürücü tespit edilirken, 5 milyon 196 bin lira da para cezası uygulandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “1-26 Ocak arasında 81 ilde gerçekleştirilen denetimlerde 807 sürücünün çakar lambası söktürüldü, toplam 5 milyon 196 bin TL ceza uygulandı” ifadesine yer verdi.

‘ÖNCE İNSAN’

Bakan Yerlikaya paylaşımında emniyet şeridini ihlal eden sürücülere karşı denetimlerin süreceğini belirterek, “Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak Kullanan (Çakar Lamba) ya da emniyet şeridini ihlal eden sürücülere karşı denetimlerimiz aralıksız sürecek”. Dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı koordinesinde, 81 İl Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerince 01-26 Ocak 2024 tarihleri arasında “Işıklı ya da sesli uyarı işareti bulunan cihazları mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan” kişilere karşı yapılan denetimlerde; 807 Sürücü tespit edildi ve araçlarındaki ışıklı ve sesli uyarı işareti bulunan cihazlar (çakar lambalar) söktürüldü, 5 milyon 196 bin TL para cezası uygulandı.

Bakan Yerlikaya: Her zaman ifade ettiğimiz gibi, Trafikte önceliğimiz: ‘Önce İnsan’. Görevi sırasında Işıklı ya da Sesli Uyarı İşareti Bulunan Cihazları kullanan ambulans, itfaiye ve polis gibi araçlarımızın trafikteki önceliği, insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir