Güncel, Politika

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bu seçim milletimizin iktidara bir sarı kart gösterme seçimi olmalı”

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Kayseri’ye gelen ve düzenlenen iftar programında konuşan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Biz diyoruz ki iktidara bu sandıktan çıkacak mesaj şu olmalı; hatan var, yanlışın var, hukuka uymuyorsun. Bu seçim milletimizin iktidara bir sarı kart gösterme seçimi olmalı. Bu sarı kartı görmezlerse inanın enflasyon artarak devam edecek. Yoksulluk yaygınlaşacak, derinleşecek” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan seçim çalışmaları kapsamında çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Kayseri’ye geldi. Düzenlenen iftar programında konuşan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Yerell seçimlere doğru gidiyoruz. Bu seçimler belediye başkanlarımızın ve meclis üyelerimizin seçildiği seçimler olmayacak. Bu seçimlerde sandıktan bir mesaj çıkacak aynı zamanda. Vatandaşlarımız iktidara bir mesaj verecek bu sandıkta. Biz diyoruz ki iktidara bu sandıktan çıkacak mesaj şu olmalı; hatan var, yanlışın var, hukuka uymuyorsun. Bu seçim milletimizin iktidara bir sarı kart gösterme seçimi olmalı. Bu sarı kartı görmezlerse inanın enflasyon artarak devam edecek. Yoksulluk yaygınlaşacak, derinleşecek. Bir sonraki genel seçimlerde hep beraber toplum olarak kırmızı kartı göstereceğiz. Sandık günü pusulalardan DEVA’nın alacağı her bir oy ben özgür ve adil bir ülke istiyorum demek. Hep söylüyoruz ne kadar DEVA o kadar demokrasi” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin daha yaşanabilir bir şehir hale geleceğini DEVA partisi olarak göstermek istediklerini belirten DEVA Partisi Kayseri büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Göz, “Kayseri için projeleri hayata geçirip belediyecilik nasıl olur, şehrimize hizmet nasıl olur bunu Kayseri’de göstermek istiyoruz. Bu yolda sizlerden destek ve teveccüh bekliyoruz. Kayseri’nin daha yaşanabilir, daha kültürel, daha sosyal bir belediyeciliği ve şehir olarak nasıl yaşanabilir hale geleceğini DEVA belediyeciliği olarak göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘KAZANANIN KAYSERİ OLMASINI İSTİYORUZ’

Yerel seçimlerde büyük bir çıkış yapacaklarını dile getiren Deva Partisi Kayseri İl Başkanı Ufuk Taşyürek, “iç şüpheniz olmasın ki DECA Partisi Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri’de de seçimlerde büyük bir çıkış yapacaktır. Çünkü biz rantsal belediyeciliği değil, hesap verebilir bir yönetimle kazananın Kayseri olmasını istiyoruz. Hani diyorlar ya yerel yönetimle, merkezi yönetim el ele vermediği sürece o şehre yatırım giremez diye; işte biz bu yanlış algıyı ortadan kaldıracağız. Bunu da merkezi yönetime bağlı olmadan iş ve hizmet üreterek yeni ve güçlü DEVA belediyeciliği anlayışıyla yapacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir