Eğitim, Güncel

Bünyan Şoförler Odası ERVA Spor Kulübü açıldı

Bünyan Şoförler Odası tarafından yaptırılan ERVA Spor Kulübünün açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Türkiye’nin sigortası olan gençlerimizi hiçbir alçağa teslim edemeyiz. Bunun için Emniyet ve Jandarmamız büyük mücadele veriyor. Bu tedbirler yeterli değil. O nedenle dedik ki, gençlerimizin yeri spor salonları, gençlerimizin yeri kütüphaneler, gençlerimizin yeri bilim yuvaları, gençlerimiz ancak buralara yakışır. O yüzden sporu gençlerimizin ayaklarına götürelim diye Valilik olarak her mahallede spor okulu açacağız” dedi.

Bünyan Şoförler Odası tarafından yaptırılan ERVA Spor Kulübünün açılışı gerçekleştirildi. Vali Çiçek, ilçe ziyaretinin ilk durağında, Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışına katılarak, sergiyi gezdi.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Bünyan Belediyesine geçen Vali Çiçek, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Belediye Başkanlığına seçilen Selahattin Metin’e hayırlı olsun dileklerini ileterek, ilçenin altyapı ve üst yapı çalışmaları ve belediyenin sorumluluk sahasına giren alanlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Vali Çiçek, beraberinde protokol üyeleri ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaflarla sohbet eden Vali Çiçek, kendisine iletilen talep ve istekleri alarak, çözümü konusunda elinden geleni yapacağını ifade etti.

BÜNYAN ŞOFÖRLER ODASI ERVA SPOR KULÜBÜ AÇILDI

Vali Çiçek ve beraberinde protokol üyeleri ile birlikte Bünyan Şoförler Odası tarafından yaptırılan ERVA Spor Kulübünün açılışına katıldı.
Açılışa Vali Çiçek’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Adnan Tezcan, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine vermeyeceğiz demiştik. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Emniyetimiz, jandarmamız zehir tacirlerine fırsat vermeyecek. Gençlerimizi zehirlemek isteyenlerin yeri sokaklar, meydanlar değil, onların yeri hapishane. Alaeddin Keykubat’ın torunlarını, Seyyid Burhaneddin öğretisiyle büyümüş Kayserilileri, Türkiye’nin sigortası olan gençlerimizi hiçbir alçağa teslim edemeyiz. Bunun için Emniyet ve Jandarmamız büyük mücadele veriyor. Bu tedbirler yeterli değil. O nedenle dedik ki, gençlerimizin yeri spor salonları, gençlerimizin yeri kütüphaneler, gençlerimizin yeri bilim yuvaları, gençlerimiz ancak buralara yakışır. O yüzden sporu gençlerimizin ayaklarına götürelim diye Valilik olarak her mahallede spor okulu açacağız. Bu spor okullar ücretsiz olacak, kıyafetleri, spor malzemeleri ücretsiz olacak. Buradan yetişecek çocuklar Türk Bayrağımızı yükseltecekler, İstiklal Marşımızı okutacaklar. Bu amaçla yola çıktık” ifadelerini kullandı.

Emniyetin, Jandarmanın, KESOB’un, ASKON’un Milli Eğitimin spor okullarında yüzlerce öğrenci yetiştiğini ifade eden Vali Çiçek, “Bünyan Şoförler Odası Başkanımız Serkan Bey’e teşekkür ediyorum. Spor Kulübü’nün Bünyan’a açılması için büyük gayret gösterdi. Spor Kulübünü ilk açtığımız ilçe Bünyan. Haftaya Yahyalı’da açıyoruz. Sonrasında İncesu ilçemizde de açacağız. Bünyanlı çocuklarımıza başarmak yakışır. Çocuklarımız bizi gururlandıracaklar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bünyan Şoförler Odası ERVA Spor Kulübü hayırlı olsun.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bünyan Şoförler Odası ERVA Spor Kulübünün açılışı, Vali Çiçek ve protokol üyeleri tarafından yapıldı.

Açılışın ardından sporcu gençlerle bir araya gelen Vali Çiçek; “Gençlerimizi kötü yollara sokmaya çalışanlara inat sporla uğraşacağız, kitap okuyacağız, derslerimize çalışacağız ve ailelerimizi gururlandıracağız. Sporcular spora inatla devam edecekler, Türk bayrağını milli takımla göndere çekecekler. Bunu sizden rica ediyorum. Hepinizi çok seviyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretlerine devam eden Vali Çiçek, eşi Sümeyra Çiçek ile birlikte, Kadın Kooperatifini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Vali Çiçek, ziyaretinin sonunda sırasıyla, Bünyan Naci Baydemir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bünyan Cam Teras yol yapımı inşaat alanı, Bünyan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bünyan İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretleri gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir