Asayiş, Güncel

Milli sporcu Buket Kaya’nın yaşamını yitirdiği kazanın yargılaması başladı

Nalçik Bulvarında meydana gelen ve milli sporcu Buket Kaya’nın vefat ettiği kazada araç sürücüsü R.Ö.’nün yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık R.Ö. tahliye edildi.

Nalçık Bulvarı’ında 22 Ekim 2023 tarihinde meydana gelen kazada R.Ö. idaresindeki otomobil K.Ö. yönetimindeki TIR’a arkadan çarptı. R.Ö.’nün kullandığı otomobil refüjde bulunan bariyerlere sürüklendi. Çapmanın etkisiyle araç sürücüsü R.Ö. ile yolculardan M.T. yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken araçta bulunan milli sporcu Buket Kaya olay yerinde yaşamını yitirdi. Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi milli sporcu Buket Kaya defnedilirken R.Ö. tedavisinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
DAVANIN İLK DURUŞMASI GÖRÜLDÜ
R.Ö.’nün yargılanmasına başlandı. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık R.Ö., müştekilerden M.T. ve taraf avukatları katıldı. Daha önceki ifadelerini olayın şoku ile verdiğini kaydeden tutuklu sanık R.Ö., “O ifadelerim doğru değildir. Alkol alıp biraz dolaştık. Aracı Buket kullanıyordu. Ardından kendini iyi hissetmediğini söyledi. Aracı kenara çekip bir süre taksinin gelmesini bekledik. Ardından da ailesi arayınca direksiyona ben geçtim. Aşırı süratli değildim, o da yan koltukta telefondan video çekiyordu. Koluma girdi, uyardım. Dikkatim dağıldı. TIR bir anda önümde belirdi. Kurtarmak istedim ama olmadı. Çok pişmanım, keşke ben ölseydim. Çok üzgünüm” dedi.
Kazada otomobilin arka koltuğunda oturan ve yaralanan M.T. ise “Israrımız sonucu R.Ö. direksiyona geçti. Buket, R.Ö.’nün koluna girdi. R.Ö., ‘Buket, yapma araç kullanıyorum’ dedi. Sonra TIR bir anda önümüze çıktı. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Buket’in öldüğünü, R.Ö.nün de cezaevine girdiğini 1 ay sonra öğrendim. Şikayetçi değilim. R.Ö.’nün ailesi, maddi ve manevi her zaman yanımızda oldu” dedi. Mahkeme heyeti verdiği ara kararla sanık R.Ö.’nün cezaevinde kaldığı süre ve tarafların şikayetçi olmaması nedeniyle tahliyesine karar verip, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir